Orman Haftasında Biz, Birlikte ve Farkındayız! Ya Siz?
 

ORMAN HAFTASINDA BİZ, BİRLİKTE VE FARKINDAYIZ! YA SİZ?

Yayın Tarihi : 28/03/2022 - 09:07
Orman Haftasında Biz, Birlikte ve Farkındayız! Ya Siz?

Toplumun çevreye karşı duyarlılığını geliştirmek ve ormanların önemini göstermek amacıyla, 21-26 Mart tarihleri arasında “Orman Haftası”na yönelik Kalecik’teki “Ağaç Bayramı” olarak da bilinen etkinlikler bu kez farklı bir boyutta gerçekleştirildi. 

Ağaç bir nevi orman, her orman da ağaçlardan! Covid-19 sürecinin hafiflemesi sonrası bu kez ilçemizde gerçekten özveri ve dikkat isteyen sosyal bir hizmeti çok da dikkat çekmeyen bir yanda hayatlara dokunan Rehabilitasyon Merkezinde yapanların ve yaşayanların özel hissetmelerine dair bir bilinçle ortaya koyarak farkındalığa odaklandık. Bunu da, insan doğamızın bir parçası olarak en iyi herhalde yeşil fidelerle, burada ve birlikte başarabilirdik.

Yani işin özünde hem “Birlikte ve Farkındayız” sloganı ile hem de Kalecik= başkentin huzurunu herkes için yeşille buluşturan ilçesi temasına katkı için ortak değerler bağlamında döngü sağlayan manevi bir yaklaşımın vurgulanması bu yılki etkinliği taçlandırdı. Halk eğitim bağlamında merkezde bulunan 70 kişiyi aşkın ferde dair kurslar konuşuldu, personel sayısı ve niteliğini artıracak istihdam sağlayabilecek olanaklar Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü yetkileri ve uzmanlar ile birlikte bu noktada değerlendirildi. İlçemizdeki havuz ve spor salonu kompleksi için bu özel kesimin de istifadesine yönelik faaliyetler gene bu kapsamda bizler için gündem maddesiydi. 

Aynı zamanda down gününe atıfta bulunup farklı kılan sendromuna da yine benzer minvalde çeşitli başarı örnekleri de aktarılıp yönetişimsel bazda konuya değinildi. Çünkü özetle tabiri caizse Orman Haftası burada dahası bir özel ve içtenlikle “iyi ki” insan doğamızda varsınız, birlikteyiz ve farkındayız yeter ki gönüller engel tanımasın diyerek kutlandı!

 

 646 kez görüntülendi.

Rastgele Haber;


 
Sayfa Etiketleri : Kalecik haber, Kalecik Kaymakamlığı , Kalecik Belediyesi, Kalecik Karası Üzüm Şarabı, kalecik tarihi yerler, develioğlu köprüsü, kalecik kalesi, kalecik ayvası, kalecik üzümü, kalecik karası, karahan konağı, kalecik hamamı, kalecik şehsuvar cami, kalecik tabakhane camii, kalecik kızılırmak, incirlik parkı, kalecik kültürü, ekonomisi, yerel insanları, kalecik ekmeği, kalecik kasnak böreği, kalecik cevizli çöreği, belediye başkanı nevzat şahin, kalecik un, kalecik yem ,kalecik devlet hastanei, kalecik müftülüğü,kalecik sydv vakfı, kalecik milli eğitim müdürlüğü, Kalecik Haber, Cep Haber , Mobil Haber, Olay Var, Sitenek Ekle Kodu Html Kodu, Kalecik Adına Aradığın Herşey Burada