Kalecik Kalkınıyor
 

KALECİK KALKINIYOR

Yayın Tarihi : 19/03/2021 - 09:44
Kalecik Kalkınıyor
Kalecik Kalkınıyor
Kalecik Kalkınıyor
Kalecik Kalkınıyor

Kalecik Belediyesi tarafından başlatılan ve Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ‘’Mekansal Kümeler Perspektifinde Kalecik İlçesi Kalkınma Vizyonu’’ projesi hayata geçiyor.

Kalecik’in sosyo-ekonomik gelişmişlik düzeyini artırmak, ilçede gerçekleştirilen yerel üretimin güçlenmesini sağlamak, ilçe kaynaklarının etkin kullanımını artırmak için geliştirilen proje kapsamında, gerekli eğitim çalışmaları ve çalıştayları tamamlandı.

Projenin hayata geçmesiyle birlikte, kırsal ve kentsel gelişimin nitelikli olarak sağlanmasının ardından ilçeye çok yönlü katkılar sunması öngörülüyor.

Kalecik Belediyesi tarafından bugüne kadar ilçede hayata geçirilmiş en önemli projelerden birisi olan ’’Mekansal Kümeler Perspektifinde Kalecik İlçesi Kalkınma Vizyonu’’ projesinin, ilçedeki hedef odaklı hizmet sunum gücünün artırılması ve katma değeri yüksek girişimlerinde ortaya çıkmasına katkı sağlaması bekleniyor.

Ayrıca proje ile birlikte, ürün ve kaynak temelinde uzmanlaşmak, ilçe kaynaklarını korumak ve doğaya uyumlu gelişim sağlamak ve kalecik için daha istikrarlı ve sürekli gelişimin önünü açmakta hedefleniyor.88 kez görüntülendi.

Rastgele Haber;


 
Sayfa Etiketleri : Kalecik haber, Kalecik Kaymakamlığı , Kalecik Belediyesi, Kalecik Karası Üzüm Şarabı, kalecik tarihi yerler, develioğlu köprüsü, kalecik kalesi, kalecik ayvası, kalecik üzümü, kalecik karası, karahan konağı, kalecik hamamı, kalecik şehsuvar cami, kalecik tabakhane camii, kalecik kızılırmak, incirlik parkı, kalecik kültürü, ekonomisi, yerel insanları, kalecik ekmeği, kalecik kasnak böreği, kalecik cevizli çöreği, belediye başkanı nevzat şahin, kalecik un, kalecik yem ,kalecik devlet hastanei, kalecik müftülüğü,kalecik sydv vakfı, kalecik milli eğitim müdürlüğü, Kalecik Haber, Cep Haber , Mobil Haber, Olay Var, Sitenek Ekle Kodu Html Kodu, Kalecik Adına Aradığın Herşey Burada